Minecraft şu ana kadar 300 milyondan fazla kopya sattı

Bunu bir perspektife koymak gerekirse, Grand Theft Auto V‘in 185 milyondan fazla kopya satışıyla kıyaslayabilirsiniz. Biraz daha geç piyasaya sürülmesi (2013) bile aradaki farkı kapatmak için pek bir işe yaramıyor; özellikle de Minecraft’ın 2020’de 200 milyon sınırını aştığı düşünüldüğünde.

Mojang Studios bu başarıyı, bir dizi oda ve koridor boyunca üzerinize gelen tuzakların ve çetelerin olduğu bir deneme odası gibi oyuna gelen yeni özelliklerin paylaşıldığı bir Minecraft Live etkinliği sırasında duyurdu.

Minecraft şu ana kadar 300 milyondan fazla kopya sattı

Yeni bir Star Wars: Path of the Jedi DLC’si ve Planet Earth DLC’si de geliştirme aşamasında ve sırasıyla 7 Kasım’da ve gelecek yılın başlarında satışa sunulacak.

Minecraft’ın kesin çıkış tarihi biraz kafa karıştırıcı. Notch olarak bilinen oyun geliştiricisi Markus Persson, Minecraft’ı ilk kez 2009’da (yıldönümü kutlanıyor) halka sunuldu ancak oyun 2011’in sonlarına kadar resmi olarak piyasaya sürülmedi. Persson, ilk lansmanı oyunu daha iyi hale getirmek için geri bildirimleri takip etti ve 2010 yılında yeni şirketi Mojang altında alfa ve beta güncellemeleri yayınladı. Jens Bergesten aynı yılın sonunda baş tasarımcı olarak görevi devraldı ve Kasım 2011’de resmi Minecraft oyunu iOS’ta piyasaya sürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir