MESEM Bir Çocuğun Daha Canını Aldı!

Kilis’te bir inşaatta yüksekten düşerek yaşamını yitiren 17 yaşındaki Murat Can Eryılmaz’ın MESEM kapsamında çalıştırıldığı ortaya çıktı.

Birgün’de yer alan habere göre, Eryılmaz yaklaşık 72 gündür Malatya Turgutlu Özal Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğum bakım ünitesinde tedavi görüyordu. Çalıştığı şantiyede hiçbir güvenlik önleminin alınmadığı iddia edilen Eryılmaz, 21 Kasım’da çalıştırıldığı 13 katlı inşaatın 8. katından yüksek düşerek yaralanmıştı.

13 KATLI BİNADA HİÇBİR GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK

Eryılmaz’ın çalıştırıldığı inşaatta hiçbir şekilde iş güvenliği önlemlerinin alınmadığına dikkat çeken ismini vermek istemeyen bir yakını şunları söyledi: “Murat Can’ın şu anda yüksekten mi düştü yoksa itildi mi bilmiyoruz. Olay adli vaka olarak sayıldı. Murat Can 21 Kasım’da Mesleki Eğitim Merkezi’ne bağlı işverenin gitmesini istediği binaya gidiyor. İnşaat halindeki 13 katlı binada iskele yok, korkuluk, file gibi herhangi bir ekipman yok” dedi.

İFADELER ÇELİŞKİLİ

Olay sırasında Eryılmaz’ın yanında bir ustanın olduğuna dikkat çeken yakını şunları aktardı: “Usta Murat Can’ın bir ifadesinde düştüğünü görmediğini, başka bir ifadesinde ise gördüğünü iddia ediyor. Karakola gidip suç duyurusunda bulunduk. İnşaatta bir şantiye şefi var mı, yapı denetim belgesi var mı bilmiyoruz ve Murat Can’ın yaşamını yitirdiği binanın şu anda inşaatı devam ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir