Kamera arkasında taciz görüntüleri yayınlanmıştı: Meloni partnerinden ayrıldı

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, birlikte yaşadığı ve çocuğunun babası olan partneri Andrea Giambruno’dan ayrıldı. Başbakan Meloni bu kararı, Giambruno’nun kamera arkası görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından aldı.

BBC Türkçe’den Övgü Pınar’ın haberine göre, Meloni’nin yaklaşık 10 yıldır birlikte olduğu, 7 yaşındaki kızının babası Andrea Giambruno, sunuculuğunu yaptığı televizyon programının kamera arkası görüntüleri nedeniyle son günlerin en çok konuşulan ismi haline geldi. Kamera arkası görüntülerde Giambruno stüdyodaki bir gazeteci kadını tacize varan sözlerle övüyor, kendisine mesafeli davrandığı görülen kadının saçlarına dokunuyordu.

‘İLİŞKİM BURADA BİTMİŞTİR’

Söz konusu kayıtta Giambruno, ‘’Neden seni daha önce tanımadım’’ gibi sözler söylüyor, bu sırada sık sık kasıklarına dokunuyor ve küfürlü ifadeler kullanıyordu. Kamera arkasından başka bir ses kaydında ise Giambruno’nun yine bir kadın meslektaşına ‘’Sevgilin var mı’’ diye sorduğu, ardından da ‘üçlü yapma’ teklifinde bulunduğu duyuluyordu. Giambruno bu kayıtta kanaldan biriyle ilişkisi olduğunu ve herkesin bunu bildiğini de söylüyordu.

Başbakan Meloni’nin birlikte yaşadığı partnerinin bu kayıtları, dün ve önceki gün bir televizyon programında yayımlandı. Ülkede büyük tartışma konusu haline gelen ‘first-man skandalı’ üzerine Başbakan Giorgia Meloni de bu sabah sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Meloni, ‘’Andrea Giambruno ile yaklaşık 10 yıl süren ilişkim burada bitmiştir’’ dedi. Meloni, partneri Giambruno ile esasında ‘yollarının bir süredir ayrılmış olduğunu’ ve artık bunu eyleme dökme vaktinin geldiğini de söyledi.

‘BENİ ZAYIFLATMAYI UMAN HERKES BİLMELİDİR Kİ…’

Meloni’nin mesajında partnerinin kayıtlarını ortaya çıkaranları hedef alan ifadeleri de dikkat çekti. Meloni, ‘’Beni evimden vurarak zayıflatmayı uman herkes bilmelidir ki su damlası taşı delmeyi umut etse de taş taş olarak kalır damla ise sudan ibarettir’’ dedi.

42 yaşındaki Andrea Giambruno, eski başbakan Silvio Berlusconi’nin ailesine ait Mediaset kanalında bir TV programı yapıyor. Giambruno’nun kamera arkası kayıtları da yine Mediaset’te, ‘’Striscia la Notizia’’ isimli hiciv programında yayımlandı. Haziran ayında hayatını kaybeden Berlusconi’nin partisi Haydi İtalya halen koalisyon hükümetinin ortaklarından. Mediaset kanalı da Berlusconi’nin oğlu Pier Silvio Berlusconi’nin yönetiminde.

SÖZLERİ DAHA ÖNCE DE TARTIŞMA YARATMIŞTI

Giambruno sunuculuğunu yaptığı haber programında söylediği sözler nedeniyle daha önce de ülkede tartışmalara yol açmıştı. Geçen yaz aylarında ülkeyi sarsan bir toplu cinsel saldırı vakası sonrası kadınların sarhoş olmaktan kaçınması gerektiğini söylemesi büyük tepki çekmişti. Ayrıca iklim krizi, diğer ülkelerle ilişkiler gibi konulardaki bazı söylemleriyle hükümet için utanç kaynağına dönüştüğü yorumları yapılıyordu.

Başbakan Meloni ise bugüne kadar sevgilisinin arkasında durmuştu. Meloni geçen eylülde gazetecilerin ‘first-man’ tarafından yaratılan polemiklerle ilgili sorularına yanıt verirken ‘’Aylardır Giambruno’nun söylediği her şeye yanıt vermem isteniyor’’ diye şikayet etmiş ve bunun basın özgürlüğüne ters düştüğünü savunmuştu.

Meloni, gazetecilere çıkışarak ‘’Basın özgürlüğünü nasıl yorumluyorsunuz merak ediyorum. Bana göre bir gazetecinin televizyonda dile getirdikleri karısının düşünceleri değildir. O gazetecinin mesleğini yaparken söylediklerinin hesabı benden sorulmamalı ve o gazeteci sırf beni seviyor diye saldırıya uğramamalı’’ demişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir