Emine Erdoğan’dan girişimci kadınlara destek: Türkiye Yüzyılı’na kadınların yüzyılı dönüştürmeyi amaçlıyor

Milli Müdafaadan Milli Kalkınmaya Türkiye Yüzyılı’nın Kadınları Yüzyılın Kadın İstihdamı İş-Pozitif Tanıtım toplantısı, Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan katıldı. Kadın girişimcilerin ve kadın istihdamının artırılması amacıyla kurulan platformda, mobil uygulama ve internet sitesi aracılıyla işveren ve iş arayan kadınların buluşturulması hedefleniyor.

Toplantıya dair yaptığı sosyal medya paylaşımında Emine Erdoğan, “Yüzyılın Kadın İstihdamı İş-Pozitif Projesi” hakkında şunları yazdı:

Bir toplumun kalbi, kadınlarının girişimci ruhuyla atar. Onlar, hayallerin tohumlarını eken, umut filizlerini yeşerten ve topluma ilham olanlardır. Bu bakışla hayata geçirilen “Yüzyılın Kadın İstihdamı İş-Pozitif Projesi” Türkiye Yüzyılı’nı kadınların yüzyılına dönüştürmeyi amaçlıyor. Proje, bir iş hayali olan tüm kadınlarımızın elinden tutuyor, üreten kadınlar ailemizi güçlendirdikçe ülke olarak büyüyoruz. Hepimizi heyecanlandıran bu anlamlı girişimin tanıtım programı vesilesiyle, başarılarıyla rol model olan girişimci kadınlarımızla buluşmaktan büyük mutluluk duydum. İnanıyorum ki, kadın istihdamını güçlendirmeyi hedefleyen projeler arttıkça daha nice girişimci kadının yazdığı cesaret, tutku ve inanç hikâyelerine tanıklık edeceğiz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız başta olmak üzere, projeye dahil olan, tüm kurumlara, sivil toplum örgütlerine ve bütün paydaşlara şükranlarımı sunuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir