Düğüne 7 gün vardı! Nişanlı çiftin acı sonu

Kaza, dün sabah saat 04.30 sıralarında Bursa-İzmir yolu Nilüfer ilçesi Başköy yakınlarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, nişanlısı Betül Şalvarcıoğlu (26) ile birlikte düğün alışverişini yaptıktan sonra geceyi arkadaşının evinde geçiren Yasin Altınkaynak (27), sabah erken saatlerde evden çıkarak nişanlısıyla birlikte kendilerine ev bakmak için otomobille hareket etti.

İKİ NİŞANLI KAZADA CAN VERDİ

Bursa-İzmir yolunda seyreden Yasin Altınkaynak (27) idaresindeki 16 YA 165 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu önünde seyreden Y.A. yönetimindeki 45 ADU 021 plakalı tıra arkadan çarptı. Kazada sürücü Yasin Altınkaynak ve nişanlısı Betül Şalvarcıoğlu hayatını kaybetti.

Kazanın ardından Betül Şalvarcıoğlu’nun cenazesi memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesine, Yasin Altınkaynak’ın cenazesi ise memleketi Aksaray’ın merkeze bağlı Ulukışla köyüne gönderildi. Yasin Altınkaynak’ın cenazesi köyde bulunan Ulukışla Camiinde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında defnedildi.

4 AY ÖNCE NİŞANLANAN ÇİFTİN 7 GÜN SONRA DÜĞÜNÜ VARDI

3 kardeşin en küçüğü olan Yasin Altınkaynak’ın 3 Ekim tarihinde Ulukışla köyünde düğünü olacağı ve bunun için 4 ay önce nişanlandığı Betül Şalvarcıoğlu ile hazırlık yaptığı öğrenildi.

‘EN KÜÇÜĞÜYDÜ, KIYMETLİYDİ’

Yaşanan acı olayı güçlükle anlatan Yasin Altınkaynak’ın babası Ahmet Altınkaynak (60), “Ayın 3’ünde evleneceklerdi. Düğün hazırlıkları yapıyorduk, eve bakmaya gitmişti ikisi. Arkadaşına davetli olarak gitmiş, oradan çıkınca kaza olmuş. 4 senedir beraberlerdi, nişanlanalı da 4 ay oldu. Eşyaları falan alınmıştı. Yaşayan bilir, ne söylesem yalan olur. En küçüğüydü, kıymetliydi” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir