Dikkat: KyberSwap Hacker’ı Bu Altcoin’i Dağıtıyor!

Güvenlik firması Cyvers, hack’lenen KyberSwap platformuyla bağlantılı 50 milyon dolarlık anormal bir işlemi açıkladı. Buna göre hacker, fonları en büyük HXA token sahiplerine dağıtıyor. Cyvers’ın güncellemesinin ardından, Gate.io ve MEXC borsaları altcoin tokenlerinin çekilmesini ve yatırılmasını askıya aldı.

KyberSwap hacker’ı HXA tokeni aldı ve dağıttı!

Önde gelen Blockchain güvenlik firması Cyvers, yakın zamanda hack’lenen ve aracılar olmadan kripto varlık alışverişini kolaylaştırmasıyla tanınan KyberSwap platformuyla ilgili endişe verici bir gelişme olduğunu bildirdi. Buna göre Cyvers, Kyber Network’ü istismar eden kötü aktörlerle bağlantılı bir “anormal işlem” tespit etti. Cyvers ekibi, özellikle Kyber Network istismarcısı ile ilişkili adresin, alışılmadık bir işlev kullanarak bir Ethereum adresinden 50 milyon dolar değerinde HXA token aldığını açıkladı. Ayrıca Cyvers, hacker’ın altcoin fonlarını daha sonra çeşitli harici hesaplara (EOA’lar) dağıttığını tespit etti. Bu arada, bu EOA’ların HXA tokenlerinin en büyük sahipleri olduğunu vurguladı.

Alarm: Sistemimiz, KyberNetwork istismarcısı ile ilgili anormal bir işlem tespit etti. KyberNetwork istismarcısı tarafından finanse edilen adres, transferfrom işlevini kullanarak 0x0..000dEaD ETH adresinden 50 milyon dolar değerinde HXA aldı!

Cyvers, ilgili tarafları irtibata davet etti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere KyberSwap, Kasım’da çeşitli altcoin tokenlerinin çalındığı dramatik bir hack olayının kurbanı oldu. Böylece, yüksek profilli güvenlik açıklarından muzdarip olan ve milyonlarca dolar kaybeden kripto platformlarından biri oldu. Bu arada güvenlik firması, Herencia Artifex NFT projesinin yerel hizmet tokeni olan HXA’nın akıllı sözleşme uygulamasında Thirdweb kütüphanelerini kullandığının altını çizdi. Cyvers, KyberSwap istismarının Multicall işlevindeki bir güvenlik açığı ile bağlantılı olabileceğinden şüpheleniyor. Güvenlik firması, konuyla ilgili daha fazla araştırma için ilgili tarafların irtibata geçmesini istedi.

İki büyük borsa, altcoin para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı

Cyvers, Gate.io ve MEXC borsalarının HXA para çekme ve yatırma işlemlerini askıya alındığını açıkladı. Bu önlem, tespit edilen anormal işlemin ardından geldi. Bununla birlikte, para yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alınmasının, istismar edilen fonlardan kaynaklanan güvenlik endişelerine yanıt olup olmadığı belirsiz. Cyvers ayrıca, normalde hxacoin.io adresinden erişilebilen HXA coin web sitesinin şu anda kullanımda olmadığını belirtti. Buna ek olarak, raporlama sırasında da bu durumun devam ettiğini kaydetti.

Bu hamle, güvenlik endişeleriyle açıkça bağlantılı olmayabilir. Bununa birlikte, KyberSwap istismarının ardından borsaların altcoin tokenleri için temkinli yaklaşımını gösteriyor. Bu ihtiyati tedbir, kripto dünyasında artan farkındalığı yansıtıyor. Ayrıca, sıkı güvenlik protokollerine duyulan ihtiyacı ortaya koyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir