NFT, AI, Web3 ve Metaverse Coin Analizi: Bu 13 Coin Fırladı!

Geçtiğimiz 24 saat içinde, kripto para dünyası iki NFT coin, beş AI coin, iki metaverse coin ve dört Web3 kripto para biriminin değerlerinde önemli artışlar gördü. Kripto para piyasası dinamik ve öngörülemez doğasını göstermeye devam ederken, değerdeki bu etkileyici artış hem yatırımcıların hem de meraklıların dikkatini çekti. Değerdeki bu ani artışlarla birlikte, birçok kişi bu ivmeyi neyin tetiklediğini ve bu gelişmekte olan teknolojiler için geleceğin ne getireceğini merak ediyor. İşte fiyat hareketlerinin detayları…

2 NFT ve metaverse coin yükseldi

Öncelikle metaverse ve NFT coin’lere bakarsak, özellikle dört altcoin dikkat çekiyor. Metaverse alanında, son 24 saatte en çok değer kazanan coin, Trias Token (TRIAS) oldu. TRIAS, yüzde 17.29’luk bir sıçrama yaşadı. TRIAS’ın ardından Starlink (STARL) yüzde 8.4 değer kazandı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Metaverse coin projeleri, sanal dünyalarda (metaverse’lerde) veya çevrimiçi oyun ortamlarında mülkiyeti temsil eden kripto varlıklardır. Bu tokenlar, kullanıcıların bu sanal alanlarda sanal gayrimenkul, eşya ve diğer varlıkları alıp satmasına olanak tanır.

NFT coin’ler arasında ise ilk sırada yüzde 14.6’lık değer artışı ile COCOS-BSX (COCOS) dikkat çekti. İkinci olarak, yüzde 8’lik bir yükseliş ile PolyDoge (POLYDOGE) gündeme geldi. NFT veya non-fungible token’lar, sanat eseri veya koleksiyon gibi benzersiz bir öğenin veya içerik parçasının sahipliğini temsil eden bir varlık türüdür. Diğer kripto paraların aksine, her NFT benzersizdir ve eşit değerde başka bir NFT ile takas edilemez.

Web3 coin’leri arasında 4’ü dikkat çekti

Web3 coin’lere bakarsak, günlük bazda en çok yükselen, yüzde 40 ile TenUp (TUP) oldu. Ardından, yüzde 15 ile Helium (HNT) geldi. Üçüncü olarak, en çok değer kazanan kripto para birimi, yüzde 11.43 ile Big Data Protocol (BDP) oldu. Son olarak, yüzde 9’luk yükseiş ile Raze Network (RAZE) gündeme geldi. Web 3.0 kripto paraları, internet üzerinden akıllı sözleşmelerle çalışan Blockchain projelerini güvence altına alan kripto paralardır. Web 3.0, internet kullanıcılarına verileri üzerinde daha fazla kontrol sağlarken, web 3.0 coinleri de kullanıcıların internetin bir parçasına sahip olmalarını sağlar.

5 yapay zeka (AI) coini değer kazandı

Son olarak, yapay zeka (AI) alanında beş altcoin en çok yükselenlerden oldu. B-cube.ai (BCUBE) yüzde 14.6, Agoras: Currency of Tau (AGRS) yüzde 14.41 oranında değer kazandı. AIPAD (AIPAD) yüzde 12.6, YFDAI.FINANCE (YF-DAI) yüzde 11.8 artış yaşadı. Son olarak, BDP bu kategoride de karşımıza çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir