Ahmet Ersagun’un hedefi parlamento

İYİ Parti kurucularından ve Genel Başkan Meral Akşener’in Kurmaylarından biri olan partinin önemli isimlerinden Ahmet Ersagun Yücel, Meral Akşener tarafından 2019 yılında İzmir’de görev almak üzere yetkilendirildi.

Profesyonel yöneticilik tecrübesi olan Yücel, İzmir Büyükşehir Belediyesi İzdoğa Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Belediye şirketinde önemli işlere imza atan Yücel bugün görevinden ayrılarak milletvekili aday adaylığı için harekete geçti.

Profesyonel iş insanı ve uluslararası ilişkileri sebebiyle Ersagun Yücel’in bu dönem parlamentoda İYİ Parti’ye katkı sağlayacağı gelen bilgiler arasında.

Daha önce TAV Holding de Genel Sekreterlik, İcra Kurulu üyeliği ve YK üyesi olarak görevler üstlendi. Akşener’in bu dönem parlamentoda güçlü isimlerle yol yürüyeceği ve Yücel’in de o isimlerden biri olduğu alınan bilgiler arasında.

AHMET ERSAGUN YÜCEL KİMDİR

18/07/1972 Osmaniye doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Serigrafi bölümünde lisans eğitimi, Newyork Üniversitesi’nde reklam ve pazarlama üzerine eğitim, CaliforniyaNewport Üniversitesi’nde işletme ve pazarlama üzerine master eğitimi almıştır. Yurt dışında ve yurt içinde çeşitli firmalarda yöneticilik yapan Yücel, RifleJeans ve CalvienKlein tekstil firmasında Yönetici olarak, Havacılık sektöründe TAV HAVALİMANI HOLDİNG A.Ş.’DE GENEL SEKRETER, Yönetim Kurulu Üyelikleri, İcra Kurulu Üyelikleri olarak görev almıştır. Aynı zamanda TAV Holding A.Ş. ‘ye bağlı bir çok firmada (Havaş, BTA, TAV İşletme Hizmetleri, TAV Güvenlik A.Ş., TAV Adnan Menderes A.Ş., TAV Esenboğa A.Ş., TAV Washington DC) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak çalışmıştır. Osmaniye Araç Muayene İstasyonunda Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. 2017 yılında İYİ PARTİ Kurucu Üyesi, GENEL İSTİŞARE KURULU ÜYELİĞİ ve GENEL BAŞKAN YARDIMCISI STK’dan sorumlu olarak görev almıştır. 2019 Yılından itibaren İZDOĞA A.Ş. Genel Müdürü olarak görevini sürdürdü. Evli ve üç çocuk babası olan Yücel, ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir